مصاحبه با مداحان و شاعران اهلبیت علیهما السلام و زندگی نامه و اخبار مربوط به آنها و نشر مسائل دینی
هرچه که در مورد مداحان و شاعران و مسائل دینی میخواهید بدانید - در مورد مداحان ، شاعران ،سخنرانان ، هیئات و مسائل مربوط به دین و تشیع 
قالب وبلاگ
مصداق امروزی خوارج گروه داعش می باشند. و طبق روایت از امیرالمؤمنین طرز تفکر خوارج تا روز قیامت هست. امیرالمؤمنین با اینان تا روز آخر عمرشان سیره مدارا را در پیش گرفت.

 

 

_ هر کجا انسان بتواند چیزی را در نطفه خفه کند و جلوی انحرافش را بگیرد و نگذارد شکل بگیرد پیشگیری می شود که بهتر از درمان است. گاهی درجه انحراف یک درجه است. قابل علاج است و با گفتمان و جلسه و تعامل مثبت حل می شود و مخالف تبدیل به موافق می شود. امیرالمؤمنین در مورد ناکسین این رویه را پیش گرفت. اینها از نظر اعتقادی با امیرالمؤمنین مشکلی نداشتند و ایشان را امام می دانستند. اما گاهی هواهای نفسانی و امیال شیطانی غلبه پیدا می کند.

_ خیلی ساده انگارانه است که انسان فکر کند بتواند مسیر مسالمت آمیزی برای دشمنی که شمشیر را از رو بسته است، پیدا کند. آنها احتیاج به توجیه ندارند. مانند معاویه که امیرالمؤمنین هجده ماه با ایشان جنگید و می دانست که به راه نمی آید.

_ مصداق امروزی خوارج گروه داعش می باشند. و طبق روایت از امیرالمؤمنین طرز تفکر خوارج تا روز قیامت هست. امیرالمؤمنین با اینان تا روز آخر عمرشان سیره مدارا را در پیش گرفت. ایشان علاوه بر اینکه با امیرالمؤمنین مشکل داشتند با معاویه و عمر و عاص هم مشکل داشتند. اینها برنامه قتل امام علی و معاویه و عمرو عاص را داشتند که فقط قتل امام علی را به سرانجام رساندند و معاویه و عمر و عاص جان سالم به در بردند.

_ یک عده ای هستند که معارض نیستند  و اهل تنش نیستند و دوست ندارند که با هیچ کس درگیر شوند. این جریان منسوب به جریان قائلین هستند. که ممکن است سکوتشان تلقی به مخالف باشد.

_ما امروز بیش از هر چیزی به سیره امیرالمؤمنین نیاز داریم. به عملکرد آن چیزی که امیرالمؤمنین به عنوان اصول مملکت داری،اصول تعامل اجتماعی، اصول مراوده در معامله عرفی که برای ما گذاشته نیاز داریم.

_ در منابر باید از افراط و تفریط بپرهیزیم. ما از سیره و دستورات اهل بیت عقب افتاده ایم و پختگی و درایت لازمه سعادت است. ما به بیش از هر زمان دیگر محتاج هستیم به این منابع و مراجع شفاف متوسل شویم.

[ 1393/05/04 ] [ 09:16 ] [ ehsan ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آخرین مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 82925


::